Anasayfa > SICK > SICK Hakkında

SICK Hakkında

SICK - Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş.
SICK öncü ve güçlü sensör teknolojisi sunan bir markadır. Verimliliği arttırılmış ve geliştirilmiş proseslerin olduğu yerlerde SICK sensör çözümlerine rastlanır. 1946 yılında kurulan Almanya'da yerleşik SICK, tüm dünyaya yayılmış 5.000 den fazla çalışanı ile dünya çapında bir üretici olmuştur.

SICK A.Ş. firması, Alman SICK AG. firmasının Türkiye iştiraki olan bir firmadır. 2004 yılı Nisan ayına kadar müşterilerine Onur Mühendislik Sanayi Tic. Ltd. Şti. adı altında hizmet veren firmamız, bu tarihten itibaren ünvanını değiştirmiştir. SICK A.Ş. müşterilerine Endüstriyel Sensörler, Endüstriyel Güvenlik ve Otomatik Tanımlama Sistemleri olmak üzere 3 ana başlık altında hizmet vermektedir.

Endüstriyel Sensörler kısmında Standart sensörlerden (Endüktif, Kapasitif, Manyetik, Ultrasonik, Enkoder, Fotoseller vb.) yüksek performanslı sensörlere kadar çok geniş bir ürün ailesiyle müşterilerine hizmet veren SICK A.Ş. Endüstriyel Güvenlik kısmında da Güvenlik bariyerlerinden, Alan tarayıcı fotosellere, güvenlik rölelerinden güvenlik sviçlerine kadar her türlü uygulamanıza uygun çözümler sunmaktadır. Otomatik Tanımlama Sistemleri kısmında ise Barkod okuyuculardan (El tipi ya da Sabit tip) Lazerli ölçüm sistemlerine, iki boyutlu kod okuyuculardan OMNI tarayıcılara kadar birçok ürünü müşterilerine sunmaktadır.

Müşterilerine her zaman yakın olmayı ve ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılamayı ilke edinden SICK A.Ş. firması, Adana, Ankara, Bursa, Çorlu, Denizli, Eskişehir, Gebze, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Konya gibi endüstriyel bölgelerde bayilik sistemini oluşturmuştur. Yine aynı anlayışla SICK A.Ş. Adana, Ankara, Bursa ve İzmir illerinde kendi elemanlarını bulundurmaktadır.

Otomasyon Bölümleri
SICK; Fabrika, Lojistik ve Proses otomasyonu için akıllı sensörler ve sensör çözümlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Uygulamada yılların tecrübesine dayanarak SICK, müşterilerinin proseslerini daha etkin tasarlamalarını sağlayan ürünler yaratır.